You are currently viewing Przeszklenia w małym mieszkaniu – jak je wykorzystać?
Jak zaaranżować przeszklenia w małym mieszkaniu?

Przeszklenia w małym mieszkaniu – jak je wykorzystać?

Znalezienie kompromisu między oszczędnością miejsca a potrzebą wyznaczenia osobnych stref w małym mieszkaniu bywa nie lada wyzwaniem. Współdzieląc przestrzeń z innymi domownikami, chcielibyśmy także uniknąć wzajemnego przeszkadzania sobie podczas wykonywania codziennych czynności. Jak poradzić sobie z tymi dylematami?

Jak zaaranżować przeszklenia w małym mieszkaniu?

Szklane drzwi i ściany to prosty sposób na zachowanie wrażenia otwartej przestrzeni w małym mieszkaniu, przy jednoczesnym wyodrębnieniu w nim intymnych pomieszczeń. Dzięki odrobinie kreatywności, nie tylko zwiększymy funkcjonalność naszego M, ale też nadamy mu nowego oryginalnego stylu! Od czego zacząć?

  •  Zrezygnuj z klasycznych ścian działowych. Zamiast tego, do wyodrębnienia poszczególnych przestrzeni zastosuj zabudowy szklane. Nie bój się tego rozwiązania nawet w łazience. Ścianki ze szkła matowego lub mlecznego pozwolą na zachowanie poczucia prywatności w tym pomieszczeniu.
  •  Zamontuj drzwi harmonijkowe pomiędzy kuchnią a salonem. Co zyskasz dzięki temu? Możliwość wydzielenia w dowolnej chwili osobnych pomieszczeń z otwartej przez większość czasu przestrzeni. Zamykając drzwi na czas gotowania unikniesz wsiąkania zapachów potraw w tapicerkę kanapy, zasłony, ubrania itp.
  • Lubisz spać do późna, a krzątanie pozostałych domowników Cię budzi? Ścianki loftowe skutecznie wyciszą Twoją przestrzeń sypialnianą. Ciekawy efekt uzyskasz też, montując przeszklenie od podłogi do sufitu na antresoli, na której znajduje się Twoje łóżko. Ponadto dzięki dodatkom takim jak świecące kule, stworzysz wrażenie przytulnej, komfortowej kapsuły.
  • Szklane ściany wyznaczające powierzchnię domowego biura to Twój must have, jeśli masz małe dzieci i pracujesz w trybie home office. Nie tylko zapewnisz sobie niezbędną do pracy ciszę, ale też nie stracisz swoich pociech z oczu! Dodatkowo taka forma wydzielenia przestrzeni wygląda zdecydowanie bardziej elegancko niż umieszczenie mebli i innych potrzebnych w pracy przedmiotów w części wspólnej.

Magiczna moc detali

Wybór miejsca, w którym umieścisz szklane drzwi lub ściany to nie wszystko. W Twoich przeszkleniach równie ważne są detale.

Zacznij od określenia, jaki rodzaj szkła najlepiej komponuje się z Twoim wnętrzem i potrzebami aranżacyjnymi. W małym mieszkaniu bezpiecznie jest postawić na opcję bezbarwną, która pozwoli zachować wrażenie otwartej przestrzeni między pomieszczeniami. Szkło mniej przejrzyste wybierz, gdy zależy Ci na zwiększeniu intymności w danym pomieszczeniu i gdy powierzchnia przeszklenia nie jest zbyt duża.

Istotny jest także układ i kolor szprosów. W naszym konfiguratorze  możesz wskazać, jaki design najbardziej do Ciebie przemawia. Im mniejsze zagęszczenie i jaśniejsza barwa szprosów, tym efekt będzie dyskretniejszy.

W małym mieszkaniu warto ograniczyć widoczność mało istotnych elementów, by ich nadmiar nie przytłoczył wnętrza. Dlatego w szklanych drzwiach postaw na subtelny pochwyt premium mini.

Małe mieszkanie wcale nie musi oznaczać aranżacyjnej nudy! Dowód to nasze realizacje. Skontaktuj się z nami, a na pewno stworzymy razem nietuzinkowy projekt!

 

Dodaj komentarz