You are currently viewing Jak z pomocą szklanych ścianek stworzyć domowe biuro?

Jak z pomocą szklanych ścianek stworzyć domowe biuro?

Chociaż czas pandemii i globalnego lockdownu już za nami, wiele firm i pracowników w dalszym ciągu korzysta z dobrodziejstw home office. Praca w trybie zdalnym lub hybrydowym stała się nową codziennością. Jednak aby była maksymalnie efektywna, konieczne są sprzyjające warunki w domu – z pomocą mogą przyjść szklane ścianki.

Zachowanie odpowiedniego work-life balance jest kluczowe dla efektywnej pracy i relaksu po godzinach. Kiedy pracujesz przy kuchennym stole lub na kanapie w salonie, równowaga zostaje zaburzona, przez co nie tylko trudniej jest się skupić na pracy, ale również odpocząć, gdy już wyłączysz służbowy komputer. Co więcej, jeśli często lub stale pracujesz w trybie zdalnym, biurko i wygodne krzesło na dłuższą metę mogą być niewystarczające. Konieczna jest przestrzeń, która będzie dedykowana tylko zawodowym działaniom i zapewni spokój oraz prywatność w trakcie pracy.

Jak wykorzystać szklane ścianki do stworzenia domowego biura?

Nie zawsze mamy do dyspozycji osobne pomieszczenie, które można swobodnie przekształcić w domowe biuro czy gabinet. Jednak dzięki wykorzystaniu szklanej zabudowy z łatwością stworzysz prywatną, służbową strefę nawet w kącie salonu, w sypialni czy w pokoju dziennym!

Pierwszym krokiem w stronę stworzenia domowego biura, jest ocena wielkości wolnej przestrzeni, którą możesz wykorzystać. Jeśli masz duży, przestronny pokój dzienny, z pewnością łatwo będzie Ci wydzielić powierzchnię, w której stanie biurko, krzesło oraz regał na niezbędne dokumenty. Pamiętaj – nie musisz ograniczać się do prostokątnego lub kwadratowego kształtu pomieszczenia! Dzięki szklanym ściankom zagospodarujesz nawet skosy na poddaszu czy antresoli.

Jeśli zależy Ci jedynie na minimalnym odgrodzeniu domowego biura, postaw na pojedynczą ścianę loftową na granicy strefy odpoczynku i pracy. Tym prostym zabiegiem zapewnisz sobie przestrzeń, która w pełni odpowie na Twoje potrzeby. Rozwiązanie, zakładające postawienie pełnych przeszklonych ścian z drzwiami loftowymi, z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy marzą o prywatnym biurze. Sprawdzi się ono szczególnie wtedy, gdy przechowujesz ważne dokumenty, które nie powinny być dostępne dla osób postronnych – w takim wypadku postaw na przeszklone drzwi z zamontowanym zamkiem. Przy ograniczonym metrażu świetnym rozwiązaniem będą szklane drzwi przesuwne lub harmonijkowe, które zajmują mniej miejsca przy otwieraniu. 

Zalety domowego biura stworzonego z pomocą szklanych ścianek

Wydzielenie domowego biura z użyciem przeszklenia to nie tylko Twój prywatny kawałek przestrzeni, w którym możesz poświęcić się pracy. Dzięki zastosowaniu szklanej zabudowy zyskujesz również:

  • podział wnętrza na strefy bez zmniejszania go optycznie,
  • więcej światła w pomieszczeniu,
  • izolację akustyczną, dzięki której możemy pracować nawet w obecności pozostałych domowników,
  • większą prywatność, szczególnie w przypadku zastosowania matowej lub przyciemnianej szyby i zamykanych na klucz drzwi loftowych,
  • industrialny klimat wnętrza i elegancki wygląd.

Rozwiązanie w postaci przeszklonego domowego biura z pewnością przypadnie do gustu młodym rodzicom – dzięki ścianie loftowej nawet w trakcie pracy możesz mieć oko na dziecko, bawiące się w pomieszczeniu obok. A jeśli martwisz się, czy szklane ścianki są bezpieczne dla dzieci, koniecznie przeczytaj nasz wcześniejszy artykuł!

Biuro stworzone za pomocą szklanych ścianek nie tylko robi wrażenie ze względu na swój wygląd, ale również niesie wiele zalet, które wspierają efektywną pracę w domowych warunkach. Jeśli więc marzysz o prywatnym biurze, wypełnij nasz formularz i otrzymaj bezpłatną wycenę lub skontaktuj się z nami i opowiedz o swojej wizji!

Dodaj komentarz