Szklane ścianki bywają błędnie kojarzone z kruchością. Wydaje się, że powinny być traktowane w specjalny, bardzo delikatny sposób, aby się nie stłukły. Tej delikatności często brakuje dzieciom, które w ferworze zabawy nie zwracają większej uwagi na otoczenie. Z tego powodu rodzice wahają się, czy szklana ścianka lub drzwi loftowe to dobre rozwiązanie w pokoju dziecięcym. Czas zerwać ze stereotypem i obalić mity!
Przeszklenia loftowe to świetnie rozwiązanie do każdego pomieszczenia. Oprócz korytarza, salonu, sypialni, a nawet łazienki, coraz częściej pojawia się ono również w pokojach dziecięcych. Taki zabieg pozwala zachować spójność stylu wnętrza, a także wprowadza więcej światła i optycznie powiększa przestrzeń. Dodatkową zaletą zamontowania szklanych drzwi lub ścianki w pokoju dziecięcym (szczególnie w przypadku niemowląt i kilkulatków) jest możliwość doglądania pociechy podczas przebywania w innym pomieszczeniu.
Czy szklana ścianka w pokoju dziecka jest bezpieczna?
Szkło w otoczeniu małego dziecka kojarzy się nam z niebezpieczeństwem. Nic w tym dziwnego, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że spory odsetek ran i skaleczeń u dzieci powstaje na skutek kontaktu z odłamkami szkła. Czy montaż szklanej ścianki w pokoju dziecięcym powinien wzbudzać nasz niepokój? Odpowiedź jest prosta: nie!
Zarówno szkło ESG, jak i VSG, stosowane w produkcji naszych ścianek i drzwi loftowych, jest bezpieczne. Oznacza to, że cechuje się niezwykłą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz termiczne. Szkło bezpieczne nie tylko znosi zmiany temperatury i wilgoć, ale przede wszystkim – jest odporne na zarysowania, uszkodzenia czy pęknięcia.
W przypadku uszkodzenia tafli szkła, szyba pęka na drobne, nieostre kawałki, przez co ryzyko skaleczenia jest minimalne. Dodatkowo, decydując się na szkło VSG, czyli laminowane, cała konstrukcja jest wzmocniona specjalną, wytrzymałą folią PVB, która utrzymuje pokruszone kawałki szkła na miejscu.
Czy dziecko może rozbić szybę?
Rozbicie szklanej ścianki lub drzwi loftowych wykonanych z bezpiecznego szkła jest ekstremalnie trudne, nawet dla dorosłego. Przy demontażu szklanych konstrukcji wymagane jest użycie specjalistycznych narzędzi. Ryzyko rozbicia szyby przez dziecko jest więc nikłe.
Jedną z zalet szklanej ścianki w pokoju dziecięcym jest przejrzystość szkła i możliwość obserwowania dziecka podczas zabawy, bez konieczności wchodzenia do pomieszczenia. Może to jednak budzić obawy, że nasza pociecha z nieuwagi czy pośpiechu wpadnie na ściankę. O ile sama szyba pozostanie nietknięta, o tyle może to skutkować guzami czy siniakami u dziecka. Warto w takim wypadku postawić na szkło mleczne, matowe lub przyciemniane, które będzie bardziej widoczne. Tego rodzaju szyba będzie również dobrym wyborem do pokoju starszego dziecka lub nastolatka – mniejsza przejrzystość zapewni prywatność i komfort. W niektórych aranżacjach świetnie sprawdzi się również szkło ryflowane lub zbrojone, cechujące się widoczną fakturą. Kolorowym urozmaiceniem wnętrza ze szklaną konstrukcją są również naklejki na szybę, które dziecko będzie mogło dobrać według swoich fantazji i zainteresowań. Będą nie tylko przyjemną dekoracją, ale również ostrzeżeniem przed szybą.
Jeśli chcesz wprowadzić więcej światła do pomieszczenia lub podkreślić industrialny charakter aranżacji – również w dziecięcym pokoju – sprawdź naszą ofertę przeszkleń loftowych. Zrób pierwszy krok i wypełnij nasz formularz, a otrzymasz bezpłatną wycenę swojego projektu w 24h!