Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne

Produkt dostępny na zamówienie

Drzwi przesuwne to rozwiązanie cenione przede wszystkim za jego wysoką funkcjonalność połączoną z pięknym minimalistycznym designem. Możliwość gładkiego otwierania i zamykania skrzydeł drzwi czyni z nich zarówno element łączący pomieszczenia, jak i dzielący je, w zależności od aktualnej potrzeby.

System drzwi przesuwnych sprawdza się też doskonale w miejscach o małej powierzchni, gdzie nie ma miejsca na otwarcie drzwi po łuku lub jeśli nie chcemy doprowadzić do kolizji z innymi przedmiotami.

Specyfikacja techniczna

System drzwi przesuwnych wykonany jest z solidnej stalowej ramy oraz szklanego wypełnienia. Skrzydło drzwi montowane jest na głównej górnej prowadnicy widocznej lub ukrytej oraz dolnej ukrytej w podłodze.
Drzwi występują w wersji jedno- oraz dwuskrzydłowej.

Możliwe konfiguracje:

  • pojedyncze lub podwójne drzwi: we wnęce
  • w ściance szklanej (panel stały)
  • z naświetlem


Rodzaje prowadnicy:

  • widoczna
  • ukryta

Profil

Materiał:

stal gorącowalcowana

Powłoka ochronna:

podkład cynkowy

Wykończenie:

lakier proszkowy

czarny RAL 9005, biały RAL 9003, inny kolor RAL

Szprosy

Materiał:

stal gorącowalcowana

Powłoka ochronna:

podkład cynkowy

Wykończenie:

lakier proszkowy

czarny RAL 9005, biały RAL 9003, inny kolor RAL

Dostępne są dwa rodzaje szprosów:

Szkło

Szkło bezpieczne

szkło o łącznej grubości od 6mm do 10mm składające się z dwóch tafli szkła przyklejonych dwustronnie do folii. Dzięki niej, szkło w wyniku stłuczenia pozostaje nadal przyklejone do folii nie powodując niebezpiecznych odprysków.

Szkło hartowane

szkło o grubości od 6mm do 10mm poddawane procesom termicznym (hartowaniu), które wzmacniają wewnętrzną strukturę szkła. Takie szkło jest szczególnie stosowane w przypadku większych powierzchni szklanych. W wyniku pęknięcia, szkło rozpada się na bardzo drobne kawałki o tępych krawędziach. Istnieje również opcja szkła bezpiecznego hartowanego, gwarantuje dodatkowe bezpieczeństwo w przypadku pęknięcia szyby.

Szkło mleczne VSG

szkło o grubości od 6mm do 10mm . Biała folia o lekkiej przezroczystości umieszczona pomiędzy dwiema taflami tego szkła nadaje szkle mleczny kolor.

Szkło matowe ESG

szkło o grubości od 6mm do 10mm poddawane jednostronnie procesowi piaskowania. Dzięki temu, szkło jest mniej przezierne i powoduje efekt rozmycia obrazu.

Szkło przyciemniane

szkło o grubości od 6mm do 10mm barwione w masie. W efekcie, szkło to w mniejszym stopniu przepuszcza światło stanowiąc delikatną barierę wizualną.

Szkło ryflowane

szkło dekoracyjne o grubości 8mm. Jego powłoka pokryta jest liniowymi wgłębieniami powodując ciekawy efekt odbijania światła i rozmycia obrazu.

Szkło zbrojone

szkło o grubości 6mm powstające w wyniku walcowania. Wewnątrz jego struktury zatopiona jest stalowa siatka, która wzmacnia strukturę szkła, zapobiegając jego rozpadnięciu się na kawałki w przypadku pęknięcia.

 

Wymiary

Maksymalne wymiary modułu: 120 x 320 cm

W razie projektów wykraczających poza wskazane wymiary graniczne, prosimy o kontakt, a my postaramy się dopasować możliwości systemu do Państwa oczekiwań.

Zamykanie/Otwieranie

  • Istnieje możliwość instalacji systemu otwierającego jednocześnie obydwa skrzydła drzwi.
  • W każdych drzwiach przesuwnych istnieje możliwość zamontowania cichego domyku.

Podziały

System posiada możliwość zamówienia następujących opcji podziałów szprosami:

Jesteś ciekaw co u nas słychać?

Obserwuj nas na Facebooku i Instagramie

Jak możemy Ci pomóc?

Nie jesteś jeszcze pewien, jaki produkt Cię interesuje? Napisz do nas i zadaj nam pytania, a my dołożymy wszelkich starań, by pomóc Ci w stworzeniu rozwiązania odpowiadającego na Twoje potrzeby.