You are currently viewing Przeszklona łazienka w sypialni – nowy trend we wnętrzarstwie

Przeszklona łazienka w sypialni – nowy trend we wnętrzarstwie

Przeszklona łazienka w sypialni to świeży trend, który podbija nowoczesne i loftowe wnętrza. I choć taka koncepcja budzi mieszane uczucia i wywołuje dyskusje to jednego nie można jej odmówić – łazienka ze szklaną ścianą to niezwykle estetyczny i oryginalny sposób na wyposażenie wnętrza.

Łazienka to najbardziej intymne pomieszczenie w domu, dlatego w jej przypadku najważniejszy jest komfort. Czy można go uzyskać, jeśli ściana łazienki jest przeszklona? Oczywiście! Taka łazienka musi jednak spełniać dwa warunki – być dodatkową w domu oraz znajdować się przy sypialni. W ten sposób zbudujemy swoją prywatną oazę spokoju i komfortu, która będzie przy tym niezwykle estetyczna.

Intymność w przeszklonej łazience? Tak, to możliwe!

Wydaje się, że przeszklona łazienka obdziera z intymności i wpływa na pogorszenie komfortu. Tymczasem może być zupełnie odwrotnie! Podczas gdy goście oraz pozostali członkowie rodziny będą korzystać z drugiej łazienki, do Twojej dyspozycji będzie nie tylko jedno, ale aż dwa zupełnie prywatne pomieszczenia. 

Często zapominamy, że drugim, równie intymnym pomieszczeniem w domu, jest sypialnia, którą nierzadko łączymy z garderobą, przechowujemy w niej cenne dla siebie pamiątki i drobiazgi. Traktujemy sypialnię jak prywatną przestrzeń, do której bronimy wstępu. Z tego też powodu ścianka loftowa między sypialnią a łazienką nie będzie odbierała poczucia komfortu – w końcu jesteś w swojej prywatnej strefie!

Stwórz swoją prywatną przestrzeń dzięki przeszklonej ściance

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy przeszklona łazienka to rozwiązanie dla Ciebie, sprawdź, co możesz zyskać!

  • Więcej światła dziennego.

Przeszklenie to idealne rozwiązanie do małych, ciemnych przestrzeni oraz łazienek pozbawionych okien. Dzięki szklanej ścianie wpuszczamy do pomieszczenia więcej światła słonecznego, przez co będzie w nim nie tylko jaśniej, ale również przytulniej. Obecność dziennego światła będzie także korzystna dla roślin, szczególnie tych uwielbiających wilgotny i ciepły klimat. Czy może być coś lepszego niż relaks w wannie z padającymi na twarz promieniami słońca?

  • Więcej możliwości aranżacyjnych.

Decydując się na przeszkloną ścianę w łazience, możemy dostosować jej wygląd do stylu naszego wnętrza. Poczynając od rodzaju szkła (pamiętaj, że możesz wybrać również szkło matowe i przyciemniane!), przez kolor ramy, na układzie szprosów kończąc. Dzięki temu stworzymy niepowtarzalną i indywidualną kompozycję, która w pełni wpisze się w wystrój sypialni, tworząc spójną całość.

  • Więcej przestrzeni.

Przeszklona ściana w łazience nie tylko wpuści więcej światła do pomieszczenia, ale również optycznie powiększy przestrzeń – szczególnie w przypadku małych, pozbawionych okien wnętrz. Jeśli szklana ścianka stworzy duet z dużym oknem lub drzwiami balkonowymi w sypialni, będziemy mogli cieszyć się pięknym widokiem za oknem, nawet leżąc w wannie!

  • Większy komfort i higiena.

Utrzymanie łazienki w czystości potrafi być wyzwaniem. Osadzający się na kafelkach kamień i ślady po kosmetykach, a także zabrudzone fugi z biegiem czasu coraz trudniej doczyścić. Montując szklaną ściankę, nie musisz martwić się o porządek i higienę w łazience – zarówno szkło jak i silikon łatwo przetrzesz ściereczką lub ściągaczką do szyb, pozbywając się zabrudzeń.

Wykonywana przez nas ścianka loftowa do łazienki uszczelniana jest dodatkowo silikonem. Sprawia to, że konstrukcja jest trwała i odporna na działanie wilgoci, a przy tym łatwa w czyszczeniu.

Jeśli nasz artykuł zainspirował Cię do odmiany wnętrza, skorzystaj z naszego konfiguratora i otrzymaj bezpłatną wycenę swojego planu w ciągu 24h! Wolisz inną formę? Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o Twoich potrzebach.

Dodaj komentarz