You are currently viewing 5 sposobów na optyczne powiększenie przestrzeni

5 sposobów na optyczne powiększenie przestrzeni

Duże, otwarte przestrzenie kuszą większą ilością naturalnego światła oraz nieograniczonymi możliwościami aranżacyjnymi. Nic więc dziwnego, że loftowe wnętrza cieszą się niesłabnącą popularnością. Co jednak w sytuacji, kiedy dysponujemy ograniczonym miejscem? Sprawdź, w jaki sposób możesz optycznie powiększyć przestrzeń!

Niewielkie powierzchnie, jak kawalerki czy mieszkania z małymi pokojami, mogą stanowić wyzwanie aranżacyjne. Jednak przy odpowiednim rozplanowaniu i zastosowaniu kilku prostych rozwiązań, nawet one mogą stać się optycznie większe i bardziej otwarte, a przy tym praktyczne. Kluczem jest wprowadzenie do pomieszczeń dużej ilości naturalnego światła oraz zachowanie minimalizmu podczas aranżacji. Jak to zrobić?

1. Otwórz przestrzeń z pomocą szklanych ścianek działowych

W małych mieszkaniach przestrzeń zabierają ściany stojące między kolejnymi pomieszczeniami. Z tego też względu coraz częściej rezygnuje się z zamykania kuchni, łącząc ją z sąsiednim pokojem. Jeśli jednak zależy Ci na wydzieleniu poszczególnych stref z jednoczesnym zachowaniem poczucia otwartej przestrzeni, postaw na szklane ścianki działowe. Idealnie sprawdzą się w tej roli, wpuszczając więcej naturalnego światła do wnętrza!

2. Postaw na drzwi harmonijkowe lub przesuwne

Klasyczne drzwi nie tylko zabierają światło, ale również wymagają odpowiedniej ilości przestrzeni do ich swobodnego otwierania. Rozwiązaniem, które zapewnia większą wygodę oraz optycznie powiększa przestrzeń, jest wybór szklanych drzwi harmonijkowych lub przesuwnych. Po otwarciu zajmują mniej miejsca, dlatego świetnie sprawdzają się w przypadku bardzo małych pokoi.

3. Wybieraj jasne kolory

Jasne ściany lub elementy wyposażenia odbijają więcej światła, przez co pomieszczenie optycznie wydaje się większe. Choć najbardziej popularnym wyborem jest kolor biały, podobny efekt wizualny osiągniemy, wybierając pastelowe odcienie. Decydując się na szklane ścianki lub drzwi loftowe, możesz wybrać dowolny kolor ramy – z pewnością znajdziesz najlepszy odcień do swojego wnętrza!

4. Wydłuż drzwi aż do sufitu

Drzwi sięgające od podłogi aż do sufitu to prosty zabieg, który wizualnie podwyższa pomieszczenie, dając wrażenie większej przestrzeni. Jak osiągnąć taki efekt? Postaw na drzwi loftowe z naświetlem górnym! Ta niewielka zmiana wprowadzi do wnętrza jeszcze więcej światła, sprawiając, że pokój będzie wydawał się znacznie wyższy.

5. Zrezygnuj z firanek i zasłon

Wzorzyste firanki i grube zasłony sprawiają, że wnętrze jest bardziej przytulne, jednak równocześnie zabierają cenne dla małych przestrzeni światło. Jeśli więc zależy Ci na rozjaśnieniu wnętrza i dodaniu lekkości, zamień zasłony na rolety lub całkowicie zrezygnuj z osłaniania szyb. Chcesz zapewnić sobie większą prywatność w pomieszczeniach ze szklanymi ściankami? Postaw na matowe albo przyciemniane szkło lub umieść na szybach mleczną folię.

Chcesz optycznie powiększyć swoją przestrzeń z pomocą przeszkleń? Wypełnij nasz formularz, a otrzymasz bezpłatną wycenę swojego planu! Szukasz najlepszego rozwiązania dla siebie? Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o Twoich potrzebach!

Dodaj komentarz