Drzwi harmonijkowe

Drzwi harmonijkowe

Produkt dostępny na zamówienie

Drzwi harmonijkowe to idealny produkt, który pozwala na stworzenie elastycznej przestrzeni. Dzięki bardzo prostemu systemowi składania drzwi, obsługa tego typu przeszklenia jest wyjątkowo prosta i pozwala na szybkie dostosowanie stopnia ich otwarcia do aktualnych potrzeb. Prostota i piękno tego rozwiązania sprawia, że pomieszczenia zyskują na elegancji, a zarazem funkcjonalności.

Dodatkowy efekt stanowi wypełnienie szklane, które różnorodny sposób odbija światło w zależności od stopnia złożenia skrzydła. Drzwi harmonijkowe doskonale sprawdzą się zarówno w loftowych, jak i minimalistycznych wnętrzach nadając przestrzeni wyjątkowego charakteru.

Specyfikacja techniczna

System drzwi harmonijkowych wykonany jest z wysokiej jakości stalowej ramy, stalowego okucia oraz szklanego wypełnienia. Skrzydło drzwi składa się z dwóch modułów szklanych w ramie połączonych zawiasami i wyposażone jest w elementy jezdne u góry. Prowadnice górna i dolna mogą być widoczne (wystające) lub schowane w posadzce i suficie. Możliwe jest zastosowanie podwójnego lub potrójnego szkła.

Drzwi harmonijkowe są dostępne w rozmaitych konfiguracjach do maksymalnie 8-miu skrzydeł prawych oraz 8-miu lewych. Możliwe jest również połączenie drzwi z panelami stałymi.

Profil

Materiał:

stal gorącowalcowana

Powłoka ochronna:

podkład cynkowy

Wykończenie:

lakier proszkowy

czarny RAL 9005, biały RAL 9003, inny kolor RAL

Szprosy

Materiał:

stal gorącowalcowana

Powłoka ochronna:

podkład cynkowy

Wykończenie:

lakier proszkowy

czarny RAL 9005, biały RAL 9003, inny kolor RAL

Dostępne są dwa rodzaje szprosów:

Szkło

Szkło bezpieczne

szkło o łącznej grubości od 6mm do 10mm składające się z dwóch tafli szkła przyklejonych dwustronnie do folii. Dzięki niej, szkło w wyniku stłuczenia pozostaje nadal przyklejone do folii nie powodując niebezpiecznych odprysków.

Szkło hartowane

szkło o grubości od 6mm do 10mm poddawane procesom termicznym (hartowaniu), które wzmacniają wewnętrzną strukturę szkła. Takie szkło jest szczególnie stosowane w przypadku większych powierzchni szklanych. W wyniku pęknięcia, szkło rozpada się na bardzo drobne kawałki o tępych krawędziach. Istnieje również opcja szkła bezpiecznego hartowanego, gwarantuje dodatkowe bezpieczeństwo w przypadku pęknięcia szyby.

Szkło mleczne VSG

szkło o grubości od 6mm do 10mm . Biała folia o lekkiej przezroczystości umieszczona pomiędzy dwiema taflami tego szkła nadaje szkle mleczny kolor.

Szkło matowe ESG

szkło o grubości od 6mm do 10mm poddawane jednostronnie procesowi piaskowania. Dzięki temu, szkło jest mniej przezierne i powoduje efekt rozmycia obrazu.

Szkło przyciemniane

szkło o grubości od 6mm do 10mm barwione w masie. W efekcie, szkło to w mniejszym stopniu przepuszcza światło stanowiąc delikatną barierę wizualną.

Szkło ryflowane

szkło dekoracyjne o grubości 8mm. Jego powłoka pokryta jest liniowymi wgłębieniami powodując ciekawy efekt odbijania światła i rozmycia obrazu.

Szkło zbrojone

szkło o grubości 6mm powstające w wyniku walcowania. Wewnątrz jego struktury zatopiona jest stalowa siatka, która wzmacnia strukturę szkła, zapobiegając jego rozpadnięciu się na kawałki w przypadku pęknięcia.

 

Wymiary

Maksymalne wymiary modułu: 120 x 360 cm

W razie projektów wykraczających poza wskazane wymiary graniczne, prosimy o kontakt, a my postaramy się dopasować możliwości systemu do Państwa oczekiwań.

Zamykanie/Otwieranie

Podziały

System posiada możliwość zamówienia następujących opcji podziałów szprosami:

Jesteś ciekaw co u nas słychać?

Obserwuj nas na Facebooku i Instagramie

Jak możemy Ci pomóc?

Nie jesteś jeszcze pewien, jaki produkt Cię interesuje? Napisz do nas i zadaj nam pytania, a my dołożymy wszelkich starań, by pomóc Ci w stworzeniu rozwiązania odpowiadającego na Twoje potrzeby.