You are currently viewing Pochwyt — alternatywa dla klasycznej klamki w szklanych drzwiach

Pochwyt — alternatywa dla klasycznej klamki w szklanych drzwiach

Obecnie w modzie coraz częściej króluje innowacyjny i funkcjonalny design. Istotne są w nim szczegóły, które, choć z pozoru są niezauważalne, mogą znacząco wpłynąć na charakter naszego pomieszczenia. Doskonałym tego przykładem są subtelne i eleganckie pochwyty, będące alternatywą dla tradycyjnych klamek w szklanych drzwiach wewnętrznych.

Projektując wystrój swoich wnętrz, dużą wagę przywiązujemy do koloru ścian, wyglądu drzwi i okien, czy rodzaju wyposażenia. Jednak wybór elementów, które widać na pierwszy rzut oka, to nie wszystko. Liczą się detale. Jeśli więc planujesz w swoim domu drzwi loftowe, warto zastanowić się nad zakupem pochwytu (antaby) zamiast klasycznej klamki. Czym różnią się te rozwiązania? Przede wszystkim sposobem otwierania i zamykania drzwi. Aby otworzyć lub zamknąć drzwi wyposażone w klamkę, należy ją nacisnąć lub obrócić. W przypadku antaby czynność ta wydaje się o wiele prostsza — wystarczy popchnąć lub pociągnąć uchwyt zamontowany na wysokości klamki, a pomieszczenie, do którego chcemy wejść stanie dla nas otworem. Co więcej, oprócz spełnienia swojej podstawowej funkcji, pochwyt może dostarczyć nam również inne korzyści.

Dlaczego warto wybrać pochwyt?

Za montażem antaby przemawiać może przede wszystkim jej elegancki i prosty design, który dopełni każde nowoczesne wnętrze. Jednak na pochwyt dobrze zdecydować się nie tylko przez wzgląd na walory estetyczne. Jego wybór to także wygoda, bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

O pochwycie warto przede wszystkim pomyśleć, decydując się na ciężkie i masywne drzwi. W ich przypadku antaba będzie o wiele praktyczniejszym rozwiązaniem niż klasyczna klamka. W przeciwieństwie do niej otwieranie i zamykanie drzwi z pochwytem nie wymaga użycia dużej siły. Wystarczy lekkie pociągnięcie, a drzwi domkną się same. Dlatego też antaby dedykowane są w szczególności do szklanych drzwi przesuwnych, u których świetnie sprawdzą się dostępne na naszej stronie pochwyty w wersji Standard. Pochwyty z wyraźnie zarysowaną rączką polecane są natomiast osobom z ograniczoną sprawnością ruchową. Dzięki odpowiedniej konstrukcji odstający od drzwi uchwyt o wiele łatwiej złapać. Tego typu antaby dostępne są w naszej ofercie w dwóch wersjach: Premium (dłuższej) oraz Premium mini (krótszej).

W odróżnieniu od klasycznej klamki, drzwi z pochwytem zamykają się bez konieczności użycia klucza — gwarantuje to większe bezpieczeństwo. Co więcej, antabę o wiele łatwiej utrzymać w czystości. Jej prosta konstrukcja nie uwzględnia przestrzeni i zakamarków, w których może gromadzić się kurz i brud. Regularne przecieranie wilgotną szmatką w zupełności wystarczy, aby zawsze wyglądała jak nowa.

Pochwyt — elegancki dodatek do wielu pomieszczeń 

Pochwyty sprawdzą się przede wszystkim we wnętrzach zaprojektowanych w minimalistycznym i nowoczesnym stylu. Wpasują się w aranżacje, w których dominują proste linie oraz neutralne kolory. Dzięki podłużnemu kształtowi doskonale wkomponują się w szklane drzwi przesuwne oraz drzwi loftowe, dodając im modernistycznego charakteru.  Na to alternatywne rozwiązanie warto również zdecydować się, projektując wnętrza w stylu skandynawskim lub industrialnym. Ich prosty, a jednocześnie elegancki design pozwoli zachować spójność oraz harmonię w pomieszczeniu, nie odwracając uwagi od innych elementów wystroju. 

Jeśli więc zastanawiasz się, czy pochwyt sprawdzi się w Twoim domu i na jaki jego rodzaj najlepiej się zdecydować, skontaktuj się z nami — wspólnie wybierzemy rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb.

 

Dodaj komentarz