You are currently viewing Szklane drzwi przesuwne i harmonijkowe – rozwiązanie dla małych przestrzeni

Szklane drzwi przesuwne i harmonijkowe – rozwiązanie dla małych przestrzeni

W niewielkich mieszkaniach niezwykle ważne jest maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Tam, gdzie każdy centymetr ma znaczenie, domownicy szczególnie chętnie sięgają po rozwiązania, które nie tylko optycznie powiększają pomieszczenia i zabierają mało miejsca, ale także wprowadzają do nich więcej światła i elegancji. W tym kontekście szklane drzwi przesuwne i harmonijkowe stają się niekwestionowanymi bohaterami nowoczesnych aranżacji!

Zalety drzwi przesuwnych i harmonijkowych w kontekście małych przestrzeni

Stylowy design i wysoka funkcjonalność to tylko niektóre z zalet szklanych drzwi przesuwnych, jak i harmonijkowych. Czym różnią się te rozwiązania? Pierwsze polega na montażu skrzydła drzwiowego na dwóch prowadnicach (górnej i dolnej) umożliwiających gładkie jego otwieranie i zamykanie. Druga opcja to, jak wskazuje nazwa, zaaranżowanie drzwi w formę harmonijki, składanej lub rozkładanej wedle zapotrzebowania. 

Zarówno pierwsze jak i drugie rozwiązanie jest idealnym wyborem dla tych, którzy pragną uczynić z małych pomieszczeń miejsce pełne harmonii i wygody.  Oszczędność miejsca podczas otwierania gwarantuje bowiem optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Inne korzyści płynące z montażu tych drzwi w niewielkich mieszkaniach to:

  • optyczne powiększenie pomieszczeń – zastosowanie drzwi przesuwnych lub harmonijkowych tworzy wrażenie bardziej otwartej przestrzeni
  • umożliwienie swobodnego przenikanie naturalnego światła, dzięki czemu wnętrze jest jaśniejsze i bardziej przyjazne dla użytkowników
  • redukcję hałasu dzięki izolacyjności akustycznej naszych drzwi szklanych wynoszącej 45 dB.

Warto zauważyć, że zarówno szklane drzwi przesuwne jak i harmonijkowe stanowią same w sobie element dekoracyjny, który nie zagraca pomieszczenia.

Które drzwi wybrać?

Zarówno drzwi przesuwne, jak i harmonijkowe doskonale sprawdzą się w loftowych lub minimalistycznych wnętrzach nadając im elegancji i funkcjonalności. Wybór pomiędzy tymi dwiema możliwościami zależy w głównej mierze od naszych preferencji. Jeśli nie wiemy, na którą z nich się zdecydować, weźmy pod uwagę następujące czynniki:

  •   Dodatkową zaletą drzwi harmonijkowych jest różnorodny sposób odbijania światła w zależności od stopnia złożenia skrzydła. Jeśli więc lubimy obserwować ciekawe efekty powstające na skutek załamania promieni słonecznych, wybierzmy tę opcję!
  • W przypadku drzwi przesuwnych mamy do wyboru aż trzy szerokości profilu (20 mm, 25 mm i 35 mm), natomiast w przypadku drzwi harmonijkowych – tylko jedną (20 mm).
  • Maksymalne wymiary modułu drzwi harmonijkowych są nieco większe i wynoszą one 120 x 360 cm. Maksymalne wymiary modułu drzwi przesuwnych to z kolei 120 x 320 cm.
  • Zdarza się, że drzwi harmonijkowe lepiej sprawdzają się w pomieszczeniach, do których wejście umieszczone jest na wąskiej ścianie. Aby w pełni otworzyć drzwi przesuwne musimy mieć bowiem wystarczająco dużo miejsca od strony ich zewnętrznych krawędzi.

Drzwi przesuwne i harmonijkowe możemy w dowolny sposób personalizować wybierając rodzaj szkła, szprosów, pochwytu i konfiguracji (dostępna jest wersja jedno- lub dwuskrzydłowa) oraz kolor szprosów. Ponadto, jeśli zdecydowaliśmy się na drugą z możliwości, możemy stworzyć projekt składający się z dwóch do ośmiu skrzydeł.

Szklane drzwi przesuwne i harmonijkowe to doskonałe rozwiązanie dla małych mieszkań. Jeśli nie wiesz, jak wykorzystać ich potencjał, zainspiruj się naszymi realizacjami lub skontaktuj się z nami, a my przygotujemy projekt odpowiadający Twoim potrzebom!Dodaj komentarz