You are currently viewing Przeszklony wiatrołap – nowoczesne rozwiązanie do każdego wnętrza
Dlaczego warto oddzielić wiatrołap przeszkleniem?

Przeszklony wiatrołap – nowoczesne rozwiązanie do każdego wnętrza

W świecie projektowania wnętrz umiejętne połączenie funkcjonalności z estetyką to prawdziwa sztuka. Mimo to, coraz częściej poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, które nie tylko ułatwią nam życie, ale też nadadzą naszemu M unikalny charakter. Przeszklony wiatrołap to niewątpliwie jedno z nich!

Dlaczego warto oddzielić wiatrołap przeszkleniem?

O korzyściach płynących z posiadania wiatrołapu każdy słyszał. To pomieszczenie nie tylko sprzyja utrzymaniu ciepła w domu, co jest szczególnie istotne w okresie grzewczym, ale też chroni przed hałasem z zewnątrz.

Czy te funkcje równie skutecznie spełni przeszklony wiatrołap? Oczywiście! Nasze ścianki szklane oraz drzwi loftowe posiadają bowiem izolacyjność akustyczną na poziomie 45 dB. Ponadto ich duża szczelność skutecznie zapobiega wychładzaniu wewnętrznych pomieszczeń. Dzięki temu dają one gwarancję komfortu domowników!

Pamiętajmy, że wejście do domu to niejako wizytówka jego mieszkańców. Warto zatem zadbać o to, by również to miejsce prezentowało się atrakcyjnie. Aranżacja przeszklenia, oddzielającego przedsionek od reszty domu pozwoli na:

Aby jeszcze bardziej zatroszczyć się o estetykę wiatrołapu, postarajmy się uniknąć zapełnienia go niepotrzebnymi dodatkami. Minimalistyczny wystrój i pojedyncze donice z kwiatami doskonale komponować się będą ze szklanymi drzwiami i ścianką.

Jaki typ przeszklenia wybrać?

W zależności od naszych preferencji i układu pomieszczenia, wiatrołap możemy oddzielić od reszty domu przeszklonymi drzwiami pivotowymi albo zawiasowymi, które wkomponujemy w ścianę szklaną lub tradycyjną. Jeśli dysponujemy wystarczającą przestrzenią, warto skusić się na jeszcze więcej ekstrawagancji w postaci drzwi przesuwnych czy harmonijkowych.

Wybór rodzaju szkła także w znacznej mierze zależeć będzie od naszych preferencji. Jeśli nie chcielibyśmy mieć wiatrołapu cały czas ,,na widoku”, bo np. wolimy zachować większą prywatność lub zdajemy sobie sprawę z tego, że czasem trudno nam będzie utrzymać w nim porządek, rozpatrzmy takie opcje, jak:

  •       szkło przyciemniane
  •       szkło mleczne
  •       szkło matowe
  •       szkło ryflowane.

Wspomniane rodzaje szkła mogą stanowić także dodatkowy element dekoracyjny w naszym wnętrzu, który będzie się świetnie komponował z wieloma stylami aranżacyjnymi. Jeśli zależy nam natomiast na wpuszczeniu jak największej ilości światła, warto wybrać wersję bezbarwną.

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę planując oddzielenie wiatrołapu przeszkleniem? Na kolor szprosów! W przypadku subtelnych, minimalistycznych wnętrz lepiej sprawdzi się barwa biała. Jeśli natomiast zależy nam na uzyskaniu industrialnego efektu, zdecydujmy się na czarną opcję kolorystyczną. A może meble w Twoim wnętrzu urządzone są w innej tonacji? Nic nie stoi na przeszkodzie, by dla utrzymania spójnego efektu wybrać dowolny odcień szprosów z palety barw w naszym konfiguratorze!

Umiejętne zaprojektowanie przeszklenia to gwarancja upiększenia każdego wnętrza. Dowód to nasze realizacje! Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, skontaktuj się z nami, a nasi eksperci chętnie Ci pomogą!Dodaj komentarz