You are currently viewing 3 pomysły na szklane ścianki w mieszkaniu typu studio

3 pomysły na szklane ścianki w mieszkaniu typu studio

Mieszkania typu studio, charakteryzujące się otwartą przestrzenią, stwarzają unikalne wyzwania aranżacyjne. Jednym z pomysłów, który jest wprost stworzony do tego typu wnętrz są szklane ścianki, które mogą służyć zarówno jako funkcjonalne oddzielenie przestrzeni, jak i akcent dekoracyjny. Dziś przedstawiamy kilka pomysłów na praktyczne i oryginalne wykorzystanie szklanych ścianek w mieszkaniu typu studio.

Jak zaaranżować mieszkanie typu studio?

Mieszkania typu studio przeżywają w ostatnich czasach szczyt popularności. Szczególne zainteresowanie budzą wśród młodych ludzi z dużych miast, którzy znaczną część doby spędzają poza domem i nie chcą inwestować w wielopokojowe apartamenty czy modne szeregówki. Kawalerka z łazienką i jednym, wielofunkcyjnym pomieszczeniem w zupełności zaspokaja potrzeby lokalowe singla czy pary, pozwalając im cieszyć się niezależnością. Co jednak warte podkreślenia – tego typu mieszkanie, pomimo swoich niewielkich rozmiarów, daje olbrzymie pole do aranżacyjnej ekspresji. Ważne jest tylko, by rozsądnie rozplanować strefy funkcjonalne i oddzielić je od siebie choćby w symboliczny sposób. I właśnie tutaj na scenę wkraczają szklane ścianki!

Szklane ścianki w mieszkaniu typu studio – 3 pomysły aranżacyjne

Szklane ścianki stanowią doskonałe narzędzia do manipulowania przestrzenią i wprowadzania do wnętrza naturalnego światła. Oto kilka pomysłów, jak wykorzystać te elementy w kawalerce o planie otwartym.

1. Oddzielenie sypialni od części dziennej

Zainstalowanie szklanej ścianki między częścią dzienną a sypialną zapewnia intymność, jednocześnie zachowując poczucie przestrzeni. Ciekawym pomysłem jest wybór ścianki o takiej samej szerokości, jak rama łóżka i wykorzystanie jej niczym parawanu, ze swobodnym dojściem do łóżka z obu stron. Dla zachowania większej prywatności w tego typu ściance można zastosować szkło mleczne lub ryflowane.

2. Oddzielenie kuchni i jadalni od salonu

W mieszkaniach typu studio, gdzie kuchnia łączy się z pokojem dziennym, szklana ścianka (nawet niewielka i częściowa) między aneksem kuchennym a salonem może stanowić nie tylko funkcjonalny, ale także estetyczny i praktyczny element aranżacji wnętrza. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne podczas gotowania, gdy chcemy uniknąć rozpraszania zapachów i dźwięków na całą przestrzeń mieszkania. Alternatywą dla typowej ścianki są szklane drzwi harmonijkowe, które można rozkładać tylko w razie potrzeby.

3. Przeszklenie do łazienki

W klasycznych mieszkaniach typu studio łazienka stanowi osobne pomieszczenie, oddzielone od reszty tradycyjną ścianką działową. Aby jednak stworzyć wrażenie większej przestrzeni można ją zastąpić ścianką szklaną i optycznie połączyć oba wnętrza. Dzięki temu możemy oglądać ulubiony serial siedząc w wannie albo pracując w salonie doglądać przebywającego w łazience dziecka. Co istotne, tego rodzaju szklana bariera między pomieszczeniami nie musi oznaczać braku prywatności – intymność mogą zapewnić eleganckie zasłony, które w każdej chwili można zaciągnąć. 

Jeśli nasz artykuł zainspirował Cię do odmiany wnętrza, skorzystaj z naszego konfiguratora i otrzymaj bezpłatną wycenę swojego planu w ciągu 24h! Wolisz inną formę? Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o Twoich potrzebach.

 

Dodaj komentarz