You are currently viewing Szklane ścianki w restauracji – jak je wykorzystać?

Szklane ścianki w restauracji – jak je wykorzystać?

Szklane ścianki działowe mogą zmienić oblicze każdej restauracji lub baru, wprowadzając element nowoczesności, elegancji oraz funkcjonalności. Z jednej strony pozwalają bowiem podzielić przestrzeń na strefy różnego przeznaczenia, z drugiej – dają gościom poczucie prywatności i intymności. Jak więc wykorzystać szklane ścianki w restauracjach?

Szklane ścianki działowe w restauracji to nowoczesne i eleganckie rozwiązanie, które ma niebywały wpływ na wygląd i funkcjonalność przestrzeni. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, jak wykorzystać szklane ścianki działowe, aby maksymalnie podnieść wartość estetyczną i praktyczną restauracji.

Jak wykorzystać szklane ścianki w restauracji? TOP 6 propozycji:

  • Stworzenie stref tematycznych 

Szklane ścianki działowe umożliwiają wydzielenie różnych stref tematycznych w restauracji lub barze. Może to być winiarnia, strefa z kraftowymi piwami czy ekskluzywny salonik lub lobby dla osób, czekających na wolny stolik. Każda strefa może mieć swój unikalny charakter i odmienny wystrój, a jednocześnie pozostawać częścią większej przestrzeni.

  • Prywatne kabiny dla gości 

Dzięki szklanym ściankom można stworzyć prywatne kabiny dla gości, które zapewnią im intymność podczas posiłków czy spotkań biznesowych. Przeszklenia sprawiają, że klienci nie będą czuli się odseparowani – nadal będą mogli cieszyć się atmosferą miejsca i poczuciem wspólnoty. 

  • Ekspozycja kuchni 

Użycie szklanych ścianek do wydzielenia kuchni od części jadalnej pozwoli gościom obserwować sztukę przygotowywania potraw, podnosząc ich doświadczenie kulinarne na nowy poziom. Podpatrywanie kucharzy przy pracy doskonale zaostrzy apetyt klientów, a samo gotowanie może być odebrane jako najlepsze show i być dodatkową atrakcją wieczoru. 

  • Modułowe przestrzenie eventowe

Szklane ścianki działowe z drzwiami harmonijkowymi lub przesuwnymi z powodzeniem mogą zostać wykorzystane do stworzenia modułowych przestrzeni, które można łatwo dostosować do różnorodnych wydarzeń i imprez – od kameralnych spotkań po większe przyjęcia. 

  • Ogród zimowy lub taras

Wprowadzenie szklanych ścianek do wydzielania ogródków zimowych lub tarasów pozwala gościom cieszyć się widokami i naturalnym światłem niezależnie od pogody i temperatury na zewnątrz. Tego typu rozwiązanie idealnie sprawdzi się w restauracjach, usytuowanych w malowniczej okolicy lub ukrytych wśród zieleni drzew. 

  • Przestrzeń ekspozycyjna 

Szklane ścianki mogą służyć jako dynamiczne przestrzenie do ekspozycji sztuki, menu czy ofert specjalnych. Z powodzeniem można wykorzystać je do stworzenia unikalnej galerii, która może być regularnie aktualizowana i dostosowana do sezonu czy tematyki wydarzeń.

Szklane ścianki działowe w restauracji a funkcjonalność przestrzeni

Szklane ścianki działowe to nie tylko świetny sposób na aranżację przestrzeni i stworzenie w niej wyjątkowego klimatu. To także niezwykle praktyczne rozwiązanie, wpływające na funkcjonalność przestrzeni. Z uwagi na swoje doskonałe właściwości akustyczne pomagają w zachowaniu intymności, a goście mogą prowadzić rozmowy przy swoich stolikach bez zakłóceń i hałasów dobiegających z otoczenia. 

Ponadto wykorzystanie szklanych ścianek pozwala na maksymalizację przepływu światła naturalnego, a to nie tylko poprawia estetykę i nastrój w restauracji, ale również może przyczynić się do obniżenia kosztów oświetlenia.

Zastanawiasz się, jak zaplanować rozmieszczenie szklanych ścianek w swojej restauracji? Wiemy jak to zrobić, czego dowodem są nasze realizacje. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci maksymalnie wykorzystać walory naturalnego oświetlenia w domu i biurze.Dodaj komentarz