You are currently viewing Szklane ścianki działowe – sposób na większy komfort w biurze open space

Szklane ścianki działowe – sposób na większy komfort w biurze open space

Wnętrza o otwartej przestrzeni cieszą się niesłabnącą popularnością nie tylko w mieszkaniach, ale również w miejscach pracy. Duże biura i korporacje, a także strefy coworkingowe stawiają na układ open space, który sprzyja lepszej integracji i współpracy między pracownikami. Podczas organizacji przestrzeni biurowej warto wykorzystać szklane ścianki działowe.

Aranżacja otwartej przestrzeni niesie ze sobą wiele wyzwań – szczególnie w przypadku miejsc pracy, w których obowiązują ściśle określone normy np. wymaganej powierzchni czy natężenia światła. Chociaż open space wpływa na lepszą komunikację między pracownikami, są sytuacje, w których konieczne jest posiadanie osobnych pomieszczeń, dedykowanych rozmowom telefonicznym, spotkaniom czy szkoleniom. Kluczowe jest więc odpowiednie zaplanowanie przestrzeni i dostosowanie jej do warunków, które będą sprzyjać wydajnej pracy.

Przeszklenia a komfort pracy w biurze open space

Tradycyjne ściany postawione w open space nie tylko ograniczają przestrzeń, ale również wprowadzają wrażenie odseparowania od reszty oraz zabierają naturalne światło. Alternatywnym rozwiązaniem są szklane ścianki działowe oraz drzwi loftowe, które wpływają na większą prywatność, jednocześnie nie wywołując poczucia odosobnienia. 

Wykorzystanie przeszkleń z aluminium w biurze to doskonały balans między otwartą przestrzenią a niezbędnym komfortem pracy. Szklane ścianki mogą być wykonane z przejrzystego, matowego lub przyciemnianego szkła, zależnie od potrzeb i wymagań danej strefy. Dla jeszcze większej prywatności ścianki można wyposażyć w dodatkowe elementy jak żaluzje czy folia przyciemniająca. Zastosowanie przesuwnych lub harmonijkowych drzwi loftowych pozwoli na zaoszczędzenie miejsca, jednocześnie podkreślając nowoczesny styl wnętrza.

Aranżacja biura open space z pomocą szklanych ścianek

Możliwość montażu szklanych ścianek w różnych miejscach otwartej przestrzeni biurowej, w tym także pod skosami lub na środku pomieszczenia, daje pełną dowolność w ich rozmieszczeniu. Jak zatem możemy wykorzystać przeszklenia, aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort naszych pracowników?

Z użyciem szklanych ścianek możemy wydzielić:

  • salki konferencyjne, mieszczące od kilku do kilkunastu osób, idealne na spotkania z klientami, szkolenia lub zebrania zespołu,
  • “budki telefoniczne” – małe, jednoosobowe pomieszczenia, dzięki którym nawet krótkie rozmowy nie będą rozpraszać współpracowników,
  • przestrzeń dedykowaną konkretnemu zespołowi lub działowi firmy, w której współpracownicy będą mogli wymieniać się informacjami, nie przeszkadzając przy tym pozostałym,
  • kącik z ogólnodostępnymi akcesoriami biurowymi, drukarką, biblioteczką itp.

Bardzo istotnym elementem we współczesnych biurach jest specjalna strefa relaksu, w postaci tzw. chill room, play room, a nawet sali fitness. W ich budowaniu szklane ścianki działowe są wręcz nieodzowne – zapewniają dostęp do naturalnego światła, kluczowego dla odpoczynku i dobrego samopoczucia. Brak tradycyjnych, zabudowanych ścian daje wrażenie otwartości i stanowi zaproszenie do skorzystania – w końcu wystarczy tylko rzut oka, aby przekonać się, czy ktoś przebywa w strefie relaksu.

Przeszklenia z aluminium to niezwykle funkcjonalne i wygodne rozwiązanie, które można elastycznie dopasować do potrzeb i wymagań danej przestrzeni. Chcesz poprawić wnętrze biura z pomocą szklanych ścianek działowych? Skontaktuj się z nami i razem podnieśmy codzienny komfort Twoich pracowników!

Dodaj komentarz