You are currently viewing Nowoczesne biuro w stylu loftowym

Nowoczesne biuro w stylu loftowym

Styl loftowy króluje w apartamentach, lokalach usługowych oraz biurach na całym świecie. Stanowi idealne wyważenie estetyki z funkcjonalnością, które nie tylko jest świetną wizytówką biura podczas wizyty klientów, ale również sprzyja większej produktywności. Aby wprowadzić industrialny klimat do miejsca pracy nie trzeba jednak wynajmować autentycznych pozakładowych przestrzeni – z pomocą przychodzą przeszklenia z aluminium.

Styl loftowy swoje początki i inspiracje czerpie z przestrzeni industrialnych – otwartych hal fabrycznych i magazynów z wielkimi oknami, wpuszczającymi mnóstwo naturalnego światła. Tego typu miejsca cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów i deweloperów, a na ich wzór powstają nowe projekty nowoczesnych biurowców. Dlaczego styl loftowy aż tak przyciąga?

Industrialny styl wnętrza kojarzy się z nowoczesnością i profesjonalizmem. Jego domeną jest minimalizm, surowe wykończenie i otwarta przestrzeń, pełna dziennego światła. Wszystko to sprawia, że biuro zaaranżowane w stylu loftowym jest nie tylko estetyczne, ale również wpływa pozytywnie na większy komfort pracy i lepszą produktywność.

Przeszklenia z aluminium – główny bohater loftowego biura

Duża ilość naturalnego światła i otwarte przestrzenie to obowiązkowe elementy stylu loftowego. Najlepszym sposobem na ich uzyskanie jest zastosowanie w biurze przeszkleń z aluminium. Szklane ścianki i drzwi można z łatwością dopasować do swoich potrzeb, wybierając kolor aluminiowej ramy, rodzaj szkła, klamki czy układ szprosów. Dzięki temu przeszklenia będą idealnie dopasowane do charakteru wnętrza, niezależnie czy jest to nowoczesny budynek, kamienica z wysokimi sufitami, czy nawet autentyczna postfabryczna przestrzeń.

Z pomocą przeszkleń można wydzielić strefy przeznaczone do różnych rodzajów pracy – niewielką przestrzeń do rozmów telefonicznych i wideokonferencji lub większe pomieszczenie dla spotkań. Zastosowanie szklanych ścianek pozwoli obniżyć stopień hałasu, dzięki czemu rozmowy w takich pomieszczeniach nie będą przeszkadzać pracownikom w pozostałych częściach biura. Dla zwiększenia prywatności można przykleić mleczne taśmy, które zasłonią osoby siedzące przy biurku lub stole konferencyjnym, albo postawić na matową lub przyciemnianą szybę. Możliwość wyboru harmonijkowych drzwi loftowych lub drzwi otwieranych przesuwnie pozwala dopasować przeszklenie nawet do małych powierzchni biurowych.

Dlaczego warto postawić na przeszklenia w biurze?

Styl loftowy w biurze tworzy unikalne środowisko pracy, wyrażające swobodę, otwartość i kreatywność. Dzięki zastosowaniu przeszkleń z aluminium zyskujesz:

  • więcej naturalnego światła – wpadające do pomieszczeń dzienne światło jest przyjemniejsze w odbiorze niż światło żarówek i sprzyja dobremu samopoczuciu pracowników,
  • wysoką ochronę akustyczną,
  • trwałość i wytrzymałość – aluminium jest lekkie, a przy tym niezwykle wytrzymałe i odporne na korozję,
  • większą prywatność, dzięki podziałowi dużego pomieszczenia na kilka mniejszych, dedykowanych konkretnym działom lub pracownikom,
  • doświetlenie małych i ciemnych pomieszczeń, szczególnie tych pozbawionych okien,
  • otwartość na otoczenie, która pozwala na czerpanie inspiracji z panoramy miasta.

Rezygnacja z tradycyjnych ścian i zamkniętych pomieszczeń na rzecz przeszkleń z aluminium to oryginalne podejście do wykorzystania przestrzeni biurowej, które docenią zarówno Twoi pracownicy, jak i klienci. Planujesz wprowadzenie stylu loftowego do swojego biura lub mieszkania? Skontaktuj się z nami i stwórzmy razem niepowtarzalny klimat!

Dodaj komentarz